Popularność Spotify
Spotify jest obecnie jednym z najpowszechniej używanych serwisów strumieniowych. Z serwisu można korzystać za darmo lub wykupić jeden z kilku pakietów. Daje on dostęp do ponad 60 milionów utworów, co jest niezwykle wygodnym rozwiązaniem - nasza ulubiona muzyka znajduje się w jednym miejscu, można ją łatwo znaleźć i nie ma konieczności jej pobierania. Jedyne czego potrzebujemy, to dostęp do Internetu. Oprócz tego Spotify wykorzystuje narzędzia big data, które na podstawie przesłuchiwanych przez nas treści odnajdują muzykę wpasowującą się w nasze preferencje. Odkrywanie nowych artystów nigdy nie było takie proste!
Spotify to nie tylko wygoda dla słuchaczy, ale także ogromna szansa dla muzyków, zwłaszcza początkujących. Serwis daje możliwość dotarcia do grona osób, którzy wcześniej nie mieli styczności z naszą twórczością. Umieszczanie swoich utworów na Spotify to świetny sposób na to, aby nasza muzyka została rozpowszechniona na międzynarodową skalę i pozyskała nowych fanów. W jaki sposób można udostępniać swoje utwory na Spotify? Najlepszym i najłatwiejszym sposobem jest skorzystanie z usług firmy zajmującej się dystrybucją cyfrową, specjalizującej się w serwisach streamingowych i branży muzycznej.
Vinyllee
Najlepszym wyborem dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę w świecie muzyki będzie Vinyllee. Vinyllee nie tylko pomaga artystom udostępniać swoje utwory na Spotify, ale także na innych najpopularniejszych platformach muzycznych na świecie, takich jak Apple Music, YouTube Music, iTunes, Tidal i inne. Wśród usług oferowanych przez Vinyllee możemy znaleźć także pomoc w doborze strategii marketingowej, doborze partnerów biznesowych, utworzeniu długoterminowych strategii rozwoju czy nawet usługi księgowe. jak wrzucić muzykę na spotify - vinyllee Vinyllee znacznie wyróżnia się spośród podobnych tego typu firm, ponieważ dysponuje również doświadczonymi specjalistami, którzy chętnie służą pomocą artystom będącym na początku swojej drogi - krok po kroku wprowadzą na rynek muzyczny, posłużą wsparciem w promocji muzyki oraz przedstawią możliwości, jakie oferuje współczesna dystrybucja cyfrowa. Jest to ogromna oszczędność czasu oraz uniknięcie zbędnego stresu. Vinyllee wykorzystuje w swojej działalności najnowsze narzędzia do dystrybucji oraz jest na bieżąco ze stale zmieniającymi się trendami, dzięki czemu dystrybuowana muzyka cieszy się bardzo szerokim gronem odbiorców. Pozwala to młodym artystom na bardzo szybkie wybicie się i zdobycie popularności w bardzo krótkim czasie.
Vinyllee posiada także sieć partnerów, wśród których znajdują się między innymi graficy, producenci audio i wideo a nawet specjaliści od mediów społecznościowych. Vinyllee oferuje wsparcie na każdym poziomie, w zależności od indywidualnych potrzeb i oczekiwań artysty. Vinyllee posiada 3 plany abonamentowe. Każdy z nich różni się zakresem usług, dlatego można wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni. wrzucanie muzyki na spotify - abonamenty
TuneCore
Innym wartym uwagi dystrybutorem cyfrowym jest TuneCore. Podobnie jak w przypadku Vinyllee, TuneCore również umożliwia nam udostępnianie swojej muzyki zarówno na Spotify jak i na innych platformach streamingowych, jednakże w tym przypadku nie możemy liczyć na dodatkowe usługi. Proces udostępniania muzyki za pośrednictwem TuneCore jest stosunkowo prosty - gdy już mamy założone konto, wystarczy wybrać wybrać typ wydawnictwa (singiel lub album), przesłać niezbędne pliki takie jak utwór oraz okładka, dodać współtwórców jeśli takowi występują i wysłać. Następnie musimy cierpliwie poczekać na zatwierdzenie przez TuneCore, co potem skutkuje umieszczeniem muzyki na Spotify. Ile musimy poczekać, aby muzyka przesłana za pomocą TuneCore znalazła się na Spotify? Samo zatwierdzenie przez TuneCore zazwyczaj zajmuje około jednego dnia, natomiast faktyczne umieszczenie utworu na Spotify może potrwać średnio pięć dni roboczych. Koszt udostępnienia muzyki za pośrednictwem TuneCore jest zależny od tego, jaki wybierzemy typ wydawnictwa. Koszt publikacji singla wynosi 9,99 dolarów, natomiast za umieszczenie na Spotify albumu lub EPki będziemy musieli zapłacić 29,99 dolarów.
DistroKid
DistroKid to dobre rozwiązanie dla osób nieposiadających na początek zbyt wielkiego budżetu. Aby publikować muzykę na Spotify za pomocą tego dystrybutora, wystarczy raz w roku uiścić opłatę w wysokości 19,99 dolarów - to wystarczy, aby cieszyć się możliwością nieograniczonego dodawania muzyki. DistroKid zapewnia nam także ochronę praw autorskich oraz umożliwia aplikacji Shazam identyfikowanie naszych utworów.
Amuse
Jeśli bardzo zależy nam na jak największym obcięciu kosztów i ograniczeniu ich do minimum, z pomocą przychodzi nam Amuse. Korzystając z darmowych opcji możemy udostępnić na Spotify 12 utworów rocznie. Na próbę zostaje jednak wystawiona nasza cierpliwość - czas oczekiwania na publikację wynosi cztery tygodnie. Dostępne są też dwa płatne pakiety, Boost i Pro. Pakiet Boost zapewnia publikację na Spotify w ciągu dwóch tygodni i kosztuje 24,99 dolarów rocznie, natomiast pakiet Pro daje nam możliwość udostępnienia utworu na Spotify w 10 dni roboczych, za 59,99 dolarów rocznie.
Independent Digital
Alternatywą dla wyżej wymienionych, najpopularniejszych na całym świecie serwisów, jest polska firma Independent Digital. Udostępnianie twórczości za pomocą tego dystrybutora nie wiąże się z żadnymi wstępnymi opłatami - jego działalność polega na współpracy z artystami i rozliczaniu się na podstawie udziału w zyskach. To, w jaki sposób faktycznie zostaną podzielone zyski jest uzależnione od takich czynników jak terytorium, które będzie objęte dystrybucją cyfrową oraz wielkość katalogu muzycznego. Oprócz tego Independent Digital ma do zaoferowania swoim klientom rozbudowany panel statystyk, który umożliwia szczegółową analizę dystrybucji.
Spotify for Artists
Spotify oferuje specjalnie skrojony serwer dla autorów muzyki, czyli Spotify for Artists. Ta usługa jest dostępna całkowicie za darmo i umożliwia stworzenie profilu wykonawcy w serwisie oraz zarządzanie nim. jak wrzucić muzykę na spotify - profil wykonawcy Spotify pozwala także na zamieszczenie szczegółowych informacji na temat najbliższych koncertów i festiwali. Za pomocą profilu wykonawcy można także promować swoją twórczość, tworzyć playlisty a także uzyskać dostęp do danych dotyczących liczby odtworzeń utworów i statystyk na temat naszych odbiorców. Spotify for Artists ułatwia proces publikowania utworów, wprowadzając funkcję automatycznego planowania premiery muzyki. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest w Centrum pomocy Spotify for Artists.
Uzupełnianie biblioteki Spotify dla słuchaczy
Mimo że serwis Spotify posiada w swoich zasobach ogromne ilości utworów, czasami możemy mieć problem z odszukaniem niszowych artystów. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które umożliwia samodzielne wgranie piosenek na aplikację i późniejsze ich odtwarzanie.
Na samym początku musimy pozyskać interesujące nas pliki muzyczne. Możemy w tym celu skorzystać z dystrybucji cyfrowej i zakupić utwory online lub wykorzystać płyty fizyczne i następnie zrzucać je samodzielnie do plików MP3. Jeśli korzystamy z tego drugiego sposobu, do plików MP3 warto też dodać takie tagi jak tytuł płyty, nazwa wykonawcy czy tytuły utworów, ponieważ przydadzą się one później w Spotify. Gdy nasze pliki muzyczne są już gotowe, należy utworzyć na komputerze nowy folder gdzie następnie je umieszczamy. Otwieramy Spotify, wybieramy menu “plik” a następnie “preferencje”. Powinna wyświetlić się lista, w której jedną z opcji będzie “dodaj źródło”, gdzie podajemy nasz katalog. Gdy wybrane przez nas pliki zostaną już przesłane do biblioteki, będą one dostępne w “lokalnych plikach”. Wcześniej wpisane tagi pomagają Spotify automatycznie pobrać wprowadzone dane. Jeśli chcemy, można także dodatkowo zamieścić zdjęcie okładki. W ten prosty sposób możemy się cieszyć wcześniej niedostępnymi utworami. jak wgrać utwory na spotify Odsłuchanie zaimportowanych samodzielnie utworów na Spotify na urządzeniach mobilnych jest możliwe jeśli są one podłączone do tej samej sieci WIFI co komputer. Wystarczy jedynie otworzyć aplikację Spotify a następnie pobrać listę na urządzenie. Może nastąpić sytuacja, że lista nie będzie się wyświetlać - wtedy należy po prostu zrestartować aplikację, dzięki czemu się odświeży i lista się pojawi. Jeśli dodana przez nas lista nie zostanie utajniona, inni użytkownicy korzystający ze Spotify będą mieli możliwość jej znalezienia, jednakże nie uda im się jej odtworzyć. Powodem jest to, że importując własne pliki muzyczne na Spotify znajdują się one jedynie na naszych urządzeniach, a nie w bibliotece serwisu, dlatego też nie ma możliwości udostępnienia dodanych utworów.